Volvo rozpocznie sprzedaż elektrycznych ciężarówek już w przyszłym roku - Technologicznie

Volvo rozpocznie sprzedaż elektrycznych ciężarówek już w przyszłym roku

W 2019 roku Volvo planuje rozpocząć sprzedaż elektrycznych ciężarówek, a już w tym roku ma się rozpocząć pilotażowy program współpracy z wybranymi klientami. Prezes firmy, Claes Nilsson, stwierdził ostatnio, że elektromobilność w pełni pokr...

a year ago, comments: 11, votes: 35, reward: $16.34

W 2019 roku Volvo planuje rozpocząć sprzedaż elektrycznych ciężarówek, a już w tym roku ma się rozpocząć pilotażowy program współpracy z wybranymi klientami.

Prezes firmy, Claes Nilsson, stwierdził ostatnio, że elektromobilność w pełni pokrywa się z dalekosiężnymi planami firmy Volvo na rzecz zrównoważonego rozwoju miast oraz zerowej emisji.

Nowa, elektryczna ciężarówka ma korzystać z technologii, którą firma używa w elektrycznych autobusach oraz rozwiązań stosowanych już od 2010 roku w hybrydowych ciężarówkach. Ma to być początek elektryfikacji transportu na wielką skalę.

Ściśle współpracujemy z klientami, miastami, dostawcami infrastruktury do ładowania i innymi kluczowymi interesariuszami, aby stworzyć niezbędne warunki dla elektrycznych ciężarówek. ~Jonas Odermalm

Elektryczne ciężarówki pozwolą drastycznie zredukować hałas oraz emisję dwutlenku węgla i otworzą nowe możliwości logistyczne. Więcej pojazdów będzie mogło się poruszać po miastach nocami, odciążając drogi w ciągu największego ruchu. Logistyka wewnątrz miast będzie pierwszym krokiem do elektryfikacji całego transportu drogowego.

Niestety żadne parametry zbliżającego się pojazdu ze stajni Volvo nie są znane. Można się jednak spodziewać, że poznamy je dość szybko ze względu na uruchomienie sprzedaży już w nadchodzących roku.

Chcesz czytać więcej o technologii? Obserwuj mój profil na Steemit.com

Źródło: Volvogroup


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments