Tesla zmienia zasady darmowych Superchargerów. Koniec komercyjnego wykorzystywania sieci. - Technologicznie

Tesla zmienia zasady darmowych Superchargerów. Koniec komercyjnego wykorzystywania sieci.

Jedną z największych zalet zakupu samochodu marki Tesla, była możliwość bezpłatnego i nieograniczonego korzystania z sieci superszybkich ładowarek. Możliwość ta została jednak w ostatnim czasie znacznie ograniczona, a dziś pojawiła się kolejna inf...

a year ago, comments: 14, votes: 32, reward: $18.40

Jedną z największych zalet zakupu samochodu marki Tesla, była możliwość bezpłatnego i nieograniczonego korzystania z sieci superszybkich ładowarek. Możliwość ta została jednak w ostatnim czasie znacznie ograniczona, a dziś pojawiła się kolejna informacja dotycząca zmiany zasad. Przewaga konkurencyjna Tesla od początku zachęcała do zakupu swoich samochodów rozbudowaną siecią Superchargerów. W zamyśle pozwala ona na bezproblemową podróż na duże odległości z szybkim, sporadycznym doładowaniem po drodze. Sieć była jednak nadużywana do codziennego ładowania oraz służyła niektórym jako darmowe miejsce parkingowe. Firma od dłuższego czasu stara się z tym walczyć, wprowadzając kolejne ograniczenia lub zmiany. Aby wyeliminować problem zastawiania ładowarek, Tesla postanowiła wprowadzić opłaty za podłączony samochód z baterią naładowaną do pełna. Oznacza to, że po zakończeniu ładowania kierowca jest zobowiązany do odjechania ze stacji lub do ponoszenia opłaty za każdą dodatkową minutę "postoju".

Na początku roku pojawiła się także informacja, że sieć przestaje być darmowa. Nabywcy nowych egzemplarzy nie będą już mogli korzystać z Superchargerów bez limitu. Firma pozostawiła jednak furtkę bardziej zaradnym osobom i dodała bezpłatne korzystanie z ładowarek jako nagrodę w swoim programie referencyjnym. Każdy właściciel Tesli, który poleci 5 osobom zakup Modelu S lub X może dożywotnio i za darmo korzystać z zasobów sieci Supercharger. "Nie" dla komercyjnego wykorzystywania Superchargerów Wraz z rosnącą sprzedażą samochodów marki Tesla, firma coraz większą uwagę skupia na samej sieci ładowarek. Pomimo dwukrotnego zwiększenia liczby ładowarek na całym świecie, problem przepełnienia sieci nadal istnieje. Kolejna aktualizacja zasad przynosi więc jeszcze więcej ograniczeń. Samochody kupione po 15 grudnia 2017 roku nie będą mogły korzystać z sieci Supercharger jeśli będą wykorzystywane do celów komercyjnych.

Dotyczy to przede wszystkim samochodów wykorzystywanych jako:

taksówka samochód do odpłatnej jazdy współdzielonej (np. Uber, czy Lyft) pojazd do komercyjnego dostarczania lub przewozu towarów samochód rządowy pojazd służący do dowolnego komercyjnego przedsięwzięcia

Firma prosi o przestrzeganie nowego regulaminu. Zastrzega sobie także prawo do doraźnej reakcji w przypadku rażących naruszeń. Oznacza to, że komercyjnie wykorzystywane samochody Tesli mogą zostać zdalnie pozbawione możliwości ładowania na stacji Supercharger. Zmiany nie dotyczą oczywiście aktualnych właścicieli aut. Aby kierowcom żyło się lepiej Czy takie zmiany mogą znacząco wpłynąć na zainteresowanie samochodami Tesli? Na pewno wpłynie to na decyzję osób planujących kupić Model S lub X i chcących wykorzystywać go jako taksówkę. Darmowe ładowanie wpływało znacząco na obniżenie kosztów eksploatacji takiego pojazdu. Dla typowego klienta może to być w zasadzie zachęta - powinno to spowodować zwolnienie sporej części ładowarek, szczególnie, że ich ilość stale rośnie. Wraz z rosnącą produkcją Modelu 3 i przyspieszeniem dostaw, sieć Superchargerów będzie coraz bardziej oblegana. Problem przepełnienia będzie więc jeszcze bardziej widoczny, więc podobnych zmian i obostrzeń można się jeszcze spodziewać. Miejmy tylko nadzieję, że nie będą one zbyt rygorystyczne dla zwykłego użytkownika, korzystającego z sieci do doładowania samochodu w podróży.

Dodaj mój profil do obserwowanych - możesz liczyć na więcej treści dobrej jakości.


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments