Szef Boeinga chce wyprzedzić Elona Muska w wyścigu na Marsa - Technologicznie

Szef Boeinga chce wyprzedzić Elona Muska w wyścigu na Marsa

Dyrektor Generalny firmy Boeing, Dennis Muilenburg, zapowiedział, że firma wyprzedzi Elona Muska w wyścigu na Marsa. Sze...

2 years ago, comments: 7, votes: 27, reward: $9.84

Dyrektor Generalny firmy Boeing, Dennis Muilenburg, zapowiedział, że firma wyprzedzi Elona Muska w wyścigu na Marsa. Szef SpaceX bardzo szybko zareagował na te słowa odpisując "Zrób to". Czy właśnie narodził się nowy, kosmiczny wyścig, porównywalny do tego z czasów Apollo?

W prywatnym sektorze kosmicznym dzieje się całkiem sporo. Jednocześnie docierają do nas informacje o opóźnieniach NASA w praktycznie każdym jej programie. Start rakiety SLS, która miała zanieść człowieka na Marsa został po raz kolejny odsunięty w czasie. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie prywatna firma jako pierwsza zawiezie człowieka na powierzchnię czerwonej planety.

Najbardziej medialnym i posiadającym najśmielsze plany marsjańskie człowiekiem jest oczywiście Elon Musk. W 2016 roku przedstawił on plany nowej, największej na świecie rakiety, która miała jednorazowo zabrać 100 osób w podróż na Marsa. W 2017 roku podczas konferencji IAC przedstawił uaktualnione plany z jeszcze większą ilością szczegółów. Skrót konferencji można przeczytać w artykule „Uczynienie życia multiplanetarnym” – prezentacja Elona Muska na IAC 2017.

Szef Boeinga nie chce jednak zostać w tyle. Firma jest głównym wykonawcą w zakresie projektowania i wykonywania kriogenicznych stopni rakiety SLS oraz jej zaawansowanej awioniki. Nie wiadomo jednak, czy poza tym ma jakieś prywatne plany dotyczące podróży na Marsa. Boeing praktycznie nigdy nie projektował takich rozwiązań z własnego budżetu.

Firma jednak z oficjalnego konta napisała, że podejmuje wyzwanie i wchodzi do wyścigu. Być może niedługo dowiemy się czegoś ekscytującego!

Nowy wyścig kosmiczny mógłby znacząco wpłynąć na sektor kosmiczny, rozwój technologii oraz obecność ludzi w przestrzeni kosmicznej. Od wielu lat nie opuściliśmy niskiej orbity okołoziemskiej i jest to najwyższy czas, żeby wybrać się gdzieś dalej.


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments