Steem Enhancer, czyli sposób na obserwowanie tagów i powiadomienia o komentarzach i odpowiedziach - Technologicznie

Steem Enhancer, czyli sposób na obserwowanie tagów i powiadomienia o komentarzach i odpowiedziach

Jakiś czas temu stworzyłem dodatek do przeglądarki Chrome, który umożliwia śledzenie tagów oraz wprowadza dodatkowe opcje, takie jak powiadomienia o odpowiedzi do twoich postów, czy komentarzy. Pozwala to na znacznie wygodniejsze korzystanie z ser...

a year ago, comments: 27, votes: 50, reward: $10.23

Jakiś czas temu stworzyłem dodatek do przeglądarki Chrome, który umożliwia śledzenie tagów oraz wprowadza dodatkowe opcje, takie jak powiadomienia o odpowiedzi do twoich postów, czy komentarzy. Pozwala to na znacznie wygodniejsze korzystanie z serwisu Steemit.com

Wszystko co musisz zrobić po instalacji dodatku, to odwiedzić jego ustawienia (prawym przyciskiem myszy na ikonie rozszerzenia a następnie "Opcje"). Możesz tam włączyć powiadomienia dźwiękowe oraz tak zwane "Rich notifications", które wyświetlają się w rogu ekranu, dzięki czemu ciężko je przegapić.

Aby zacząć obserwować tag, wpisz jego nazwę w odpowiednie pole i zatwierdź enterem. Od tego momentu dodatek będzie wyświetlał informacje o nowych postach. Przy włączonych "Rich Notifications" dostaniesz odpowiedni dymek, który po kliknięciu przeniesie cię na stronę wpisu.

Istnieje także możliwość opcjonalnego obserwowania tagu. Przydatne w momencie, gdy chcemy obserwować pewien popularny tag, ale dostawać powiadomienia tylko w przypadku, gdy znajdzie się w nim inny interesujący nas tag, np. polish. Osobiście wykorzystuję to do śledzenia tagu tesla, dzięki czemu otrzymuję powiadomienia tylko w przypadku, gdy post w tagu tesla posiada polską treść.

Żeby obserwować tag w ten sposób, należy wpisać w pole "Followed tags" oba tagi ze spacją po środku i dopiero potem zatwierdzić enterem. Najpierw wpisz tag, który chcesz obserwować, a jako drugą pozycję tag, który musi wystąpić we wpisie, żeby dostać powiadomienie. Na liście obserwowanych tagów taka konstrukcja będzie widniała jako jeden tag ze spacją w środku.

Oczywiście po przegapieniu notyfikacji na pulpicie nic się nie stanie. Nadal macie dostęp do listy przeoczonych postów - wystarczy kliknąć na ikonę powiadomienia, a wyświetli się wam lista nowych wpisów. Każdy z nich można zignorować lub kliknąć, żeby otworzyć nową kartę.

Jeśli w ustawieniach wpiszecie swoją nazwę użytkownika, będziecie także otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do waszych postów lub komentarzy. To sposób na szybką konwersację z innym członkiem społeczności i powód dla którego odpisuję niemalże natychmiast na komentarze ;) Znacznie ułatwia życie!

Steem Enhancer dostępny jest na Chrome Web Store

Dodatek jest ciągle w trakcie rozwoju, więc jeśli pewne rzeczy nie działają lub działają źle, ewentualnie masz pomysł na jakąś nową opcję, warto napisać chociażby w komentarzu do tego postu. Zachęcam także do obserwowania mojego profilu.

Obserwuj mój profil, jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata technologii.


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments