Steem Enhancer, czyli sposób na obserwowanie tagów i powiadomienia o komentarzach i odpowiedziach

Jakiś czas temu stworzyłem dodatek do przeglądarki Chrome, który umożliwia śledzenie tagów oraz wprowadza dodatkowe opcje, takie jak powiadomienia o odpowiedzi do twoich postów, czy komentarzy. Pozwala to na znacznie wygodniejsze korzystanie z serwisu Steemit.com

Wszystko co musisz zrobić po instalacji dodatku, to odwiedzić jego ustawienia (prawym przyciskiem myszy na ikonie rozszerzenia a następnie "Opcje"). Możesz tam włączyć powiadomienia dźwiękowe oraz tak zwane "Rich notifications", które wyświetlają się w rogu ekranu, dzięki czemu ciężko je przegapić.

Aby zacząć obserwować tag, wpisz jego nazwę w odpowiednie pole i zatwierdź enterem. Od tego momentu dodatek będzie wyświetlał informacje o nowych postach. Przy włączonych "Rich Notifications" dostaniesz odpowiedni dymek, który po kliknięciu przeniesie cię na stronę wpisu.

Istnieje także możliwość opcjonalnego obserwowania tagu. Przydatne w momencie, gdy chcemy obserwować pewien popularny tag, ale dostawać powiadomienia tylko w przypadku, gdy znajdzie się w nim inny interesujący nas tag, np. polish. Osobiście wykorzystuję to do śledzenia tagu tesla, dzięki czemu otrzymuję powiadomienia tylko w przypadku, gdy post w tagu tesla posiada polską treść.

Żeby obserwować tag w ten sposób, należy wpisać w pole "Followed tags" oba tagi ze spacją po środku i dopiero potem zatwierdzić enterem. Najpierw wpisz tag, który chcesz obserwować, a jako drugą pozycję tag, który musi wystąpić we wpisie, żeby dostać powiadomienie. Na liście obserwowanych tagów taka konstrukcja będzie widniała jako jeden tag ze spacją w środku.

Oczywiście po przegapieniu notyfikacji na pulpicie nic się nie stanie. Nadal macie dostęp do listy przeoczonych postów - wystarczy kliknąć na ikonę powiadomienia, a wyświetli się wam lista nowych wpisów. Każdy z nich można zignorować lub kliknąć, żeby otworzyć nową kartę.

Jeśli w ustawieniach wpiszecie swoją nazwę użytkownika, będziecie także otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do waszych postów lub komentarzy. To sposób na szybką konwersację z innym członkiem społeczności i powód dla którego odpisuję niemalże natychmiast na komentarze ;) Znacznie ułatwia życie!

Steem Enhancer dostępny jest na Chrome Web Store

Dodatek jest ciągle w trakcie rozwoju, więc jeśli pewne rzeczy nie działają lub działają źle, ewentualnie masz pomysł na jakąś nową opcję, warto napisać chociażby w komentarzu do tego postu. Zachęcam także do obserwowania mojego profilu.

Obserwuj mój profil, jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata technologii.