Shenzhen zelektryfikowało cały transport publiczny - Technologicznie

Shenzhen zelektryfikowało cały transport publiczny

Shenzhen zostało pierwszym miastem na świecie, które transport publiczny realizuje w 100% za pomocą pojazdów elektrycznych. Podczas konferencji prasowej, Komisja Transportu w Shenzhen poinformowała, że wszystkie autobusy jeżdżące w mieście posiada...

a year ago, comments: 14, votes: 37, reward: $23.88

Shenzhen zostało pierwszym miastem na świecie, które transport publiczny realizuje w 100% za pomocą pojazdów elektrycznych. Podczas konferencji prasowej, Komisja Transportu w Shenzhen poinformowała, że wszystkie autobusy jeżdżące w mieście posiadają napęd elektryczny. Jest to przy okazji rekordowo duża flota, na którą składa się aktualnie 16 359 sztuk elektrycznych autobusów oraz 12 518 elektrycznych taksówek. Miasto chce stopniowo wymieniać także resztę floty taksówkarskiej i planuje zakończyć tę operację przed 2020 rokiem. Do osiągnięcia tego celu zostało 500 samochodów. Elektryczne autobusy stosowane w Shenzhen zużywają nawet 72,9% mniej energii niż maszyny napędzane silnikami Diesel'a. Pozwala to na obniżenie emisji dwutlenku węgla o około 1,35 milionów ton rocznie. Wpływa to znacznie na jakość powietrza w tym 12 milionowym mieście.

Przekształcenie floty transportu publicznego było możliwe dzięki narodowego programowi czystej energii, w którym wybranych zostało 13 miast. Ze wsparciem finansowym ze strony państwa, miały one pilotażować wyeliminować z użytku pojazdy spalinowe. W 2017 roku, miasto przeznaczyło 490 milionów dolarów na dotacje wspierające rozwój elektromobilności oraz budowy stacji ładowania. Zachęciło to operatorów oraz prywatnych przedsiębiorców do budowy ładowarek. Powstało łacznie 510 stacji ładowania przeznaczonych dla elektrycznych autobusów oraz 8000 słupków ładowania. Autobusy jeżdżące w Shenzhen ładują się do pełna w niecałe dwie godziny. Wszyscy kierowcy przeszli specjalne szkolenia oraz egzaminy pozwalające im jeździć elektrycznymi autobusami w sposób bezpieczny i optymalny.

Obserwuj mój profil, jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata technologii.

Źródło: Shenzhen Daily


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments