Infrastruktura Google jest w całości zasilana energią odnawialną - Technologicznie

Infrastruktura Google jest w całości zasilana energią odnawialną

Firma Google ogłosiła właśnie podpisanie najnowszych umów z operatorami farm wiatrowych i słonecznych, dzięki którym jej infrastruktura będzie w całości zasilana energią odnawialną. Informacja pojawiła się na oficjalnym koncie firmy na Twitterze. ...

2 years ago, comments: 14, votes: 21, reward: $10.10

Firma Google ogłosiła właśnie podpisanie najnowszych umów z operatorami farm wiatrowych i słonecznych, dzięki którym jej infrastruktura będzie w całości zasilana energią odnawialną. Informacja pojawiła się na oficjalnym koncie firmy na Twitterze. Google jest światowym liderem jeśli chodzi o wykorzystywanie źródeł odnawialnych. Wydało już ponad 3,5 miliarda dolarów na uwolnienie się od sieci energetycznej, a ostatnie umowy na 535 MW powodują, że firma posiada łącznie źródła o mocy 3 GW, czyli więcej niż potrzebne było do świadczenia wszystkich usług w 2017 roku. Jest to także prawie dwa razy więcej niż Amazon - druga w kolejności korporacja wykorzystująca energię odnawialną na szeroką skalę.

Google nie ustaje także w dalszym rozwoju farm wiatrowych i solarnych. Kolejne inwestycje już trwają, a projekty będą uruchamiane w nadchodzących latach (np. Glaciers Edge Wind Project). Koszt energii odnawialnej wciąż maleje, a dzięki inicjatywom największych firm proces ten jest jeszcze szybszy. Już teraz koszt ten zmalał o 60-80% względem kilku ostatnich lat, a rozwój technologii jeszcze to przyspiesza. Niedawno ogłoszono nowe panele słoneczne wykorzystujące grafen, posiadające jeszcze większą sprawność niż typowe ogniwa fotowoltaiczne. Pojawiają się także coraz sensowniejsze przezroczyste ogniwa, które mogą zastąpić szyby w budynkach i przy okazji generować prąd.  Przyszłość źródeł odnawialnych wygląda coraz lepiej a ich rozwój znacznie przyspieszył.


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments