Głodni Wiedzy #2 - podsumowanie czterech miesięcy działalności - Technologicznie

Głodni Wiedzy #2 - podsumowanie czterech miesięcy działalności

Konto dla portalu Głodni Wiedzy powstało 20 lutego 2018 roku. Pora więc podsumować trochę ponad 4 miesiące działalności. W poście tym znajdzie się krótki opis wykonanych prac oraz mniej lub...

a year ago, comments: 8, votes: 95, reward: $15.92

Konto dla portalu Głodni Wiedzy powstało 20 lutego 2018 roku. Pora więc podsumować trochę ponad 4 miesiące działalności. W poście tym znajdzie się krótki opis wykonanych prac oraz mniej lub bardziej szczegółowe statystyki portalu.

Głodni Wiedzy to nie jest jedyny rozwijany przeze mnie projekt oparty na sieci Steem, ale zdecydowanie o nim nie zapominam i rozwijam go równolegle. Spora część prac dokonanych dla ENGRAVE jest przenoszona do GW i odwrotnie. Oba projekty czerpią z siebie nawzajem.

Podstawowe menu użytkownika

Na portalu Głodni Wiedzy każdy użytkownik posiadający konto Steem może się zalogować korzystając ze Steemconnect. Umożliwia to bezpieczną interakcję z artykułami i komentarzami na stronie (w każdym momencie można zdeaktywować token, który otrzymuje aplikacja portalu).

Po zalogowaniu użytkownik widzi teraz proste menu. Może dzięki temu w prosty sposób przejść na konto @glodniwiedzy na Steemit, zacząć obserwować to konto a także dokonać delegacji Steem Power, żeby wspierać autorów ;) W przyszłości zostaną dodane kolejne, mniej lub bardziej przydatne pozycje menu.

Kilka mniejszych lub większych poprawek pojawiło się także w panelu autora. Jest tam jeszcze wiele do poprawy, ale funkcjonalność jest prawie skończona. Brakuje tylko wygodnego wrzucania obrazków do edytora. Ale prace nad tym trwają.

Statystyki portalu Głodni Wiedzy

Fakt, że Głodni Wiedzy są niezależnym od Steemit portalem, pozwala nam na uruchamianie mechanizmów, które nie są osiągalne na innych frontach. Z punktu widzenia typowego czytelnika jest to zwykły portal z artykułami. Dzięki systemowi zbierania statystyk, możeby powiedzieć co nieco o naszych czytelnikach.


Przez pierwsze cztery miesiące działalności portal odwiedziło około 60 000 osób, które wygenerowały łącznie ponad 125 000 odsłon. Uważam ten wynik za bardzo dobry :)


Średni czas trwania sesji to 53 sekundy. Nie jest to idealny wynik, ale wynika z dużej ilości krótkich artykułów, których przeczytanie nie zajmuje w praktyce dużo więcej czasu. Znaczenie ma także źródło odwiedzin - ludzie wchodzą na konkretne artykuły i często opuszczają stronę zaraz po zapoznaniu się z nim.

Trzy najpopularniejsze artykuły, które zostały opublikowane na Głodnych Wiedzy to:

  1. III Rzesza i próba modernizacji rolnictwa na okupowanych ziemiach polskich - 6325 odsłon
  2. Teoria Względności Einsteina zostanie ponownie przetestowana - 6041 odsłon
  3. Porwanie Juliusza Gajusza Cezara przez piratów - 5196 odsłon

Gratulacje dla autorów @lesio-knz, @ocisly oraz @bartoszmejer! Dziękuję jednocześnie za wygenerowanie tak wielkiego ruchu na stronie.

Portal posiada także system web push notifications. Aktualnie zapisanych jest 181 użytkowników, z czego 99 aktywnych. Statystyki odwiedzin i klikalności w powiadomienia są moim zdaniem słabe, ale porównywalne do moich innych stron, na których stosuję web pushe. Wyglądałoby to pewnie inaczej, gdyby wskaźnik "nowi / powracający" był inny. Ludzie nie zapisują się, a jeśli już, to nie klikają, bo prawdopodobnie ich to nie interesuje.

Zarobki autorów

Z konta @glodniwiedzy od początku istnienia wyszły przelewy na łączną kwotę 440 SBD. Wszystkie trafiły do autorów tekstów.

Przez ten czas konto zdobyło 204.116 Steem Power. Głodni Wiedzy powoli rosną w siłę :)

Podziękowanie

Chciałbym tutaj serdecznie podziękować wszystkim autorom za współpracę. Bez was portal Głodni Wiedzy by nie istniał. To wasza zasługa! Liczę także na dalszą współpracę i docieranie do jeszcze większej grupy czytelników!


  1. Głodni Wiedzy #1 - prace trwają, autorów przybywa :)
  2. Głodni Wiedzy - pierwsza polska redakcja monetyzująca treści za pomocą kryptowaluty

You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments