Ferrari chce konkurować z Teslą - Technologicznie

Ferrari chce konkurować z Teslą

Prezes Ferrari poinformował, że firma pracuje nad elektrycznym superautem, które ma być lepsze niż pokazany niedawno Roadster 2. Oznacza to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Ferrari chce budować elektryki i uważa Teslę za znaczącą konkurencję....

a year ago, comments: 20, votes: 29, reward: $3.64

Prezes Ferrari poinformował, że firma pracuje nad elektrycznym superautem, które ma być lepsze niż pokazany niedawno Roadster 2. Oznacza to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Ferrari chce budować elektryki i uważa Teslę za znaczącą konkurencję.

CEO Ferrari znany jest z ignorowania producentów elektrycznych samochodów oraz całego rynku EV. Wielokrotnie podkreślał, że nie rozumie dlaczego i w jaki sposób ktoś jest w stanie sprzedawać elektryczne samochody. Uważał także, że Tesla nie jest dla nich kompletnie żadną konkurencją i jego firma byłaby w stanie błyskawicznie skopiować technologię i wyprodukować wypuścić produkt.

Tesla zaprezentowała kolejną wersję Roadstera w listopadzie 2017 roku, podczas oficjalnej premiery Tesla Semi. Samochód ma wejść do produkcji w 2020 roku i kosztować będzie $250 000. Elon Musk zapowiedział go jako najszybszy seryjnie produkowany samochód w historii. Do 100 km/h będzie przyspieszał w niewiarygodne 1.9 sekundy, a jego prototyp już jeździ po publicznych drogach.


Prezes Ferrari, Sergio Marchionne, próbuje marginalizować pozycję Tesli na rynku, ale jego ostatnie zapowiedzi wyraźnie wskazują, że rynek pojazdów elektrycznych rośnie i zaczyna być coraz bardziej wpływowy, a firma taka jak Ferrari może powoli czuć się zagrożona. Ze względu na swoją budowę, pojazdy elektryczne mają znacznie lepsze parametry niż spalinowe. I nawet jeśli w porównaniu do najtańszych aut, elektryki są drogie, to już przy superautach ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Jeśli elektryczne superauto ma zostać zbudowane, to Ferrari zrobi to jako pierwsze. Ludzie są zdumieni tym, co zrobiła Tesla. Nie chcę umniejszać temu co zrobił Elon Musk, ale może tego dokonać każdy z nas.

Nowy, elektryczny model Ferrari ma parametrami przewyższać Teslę Roadster. Poza tym nie wiadomo o nim nic. Czy faktycznie pierwszy elektryczny model Ferrari może być lepszy od samochodu Tesli, która od początku i od wielu lat specjalizuje się w produkcji elektrycznych samochodów? Okaże się już w ciągu kilku najbliższych lat. Tesla może mieć jednak przewagę w rozbudowanej sieci superszybkich ładowarek oraz doświadczeniu w budowaniu elektroniki, napędów elektrycznych i akumulatorów.

Firma zapowiedziała także, że niedługo zaprezentuje swojego pierwszego SUV'a, który ma być najszybszym SUV'em na świecie. Oznacza to, że profil działalności Ferrari może niedługo przejść znaczną metamorfozę.

Obserwuj mój profil, jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata technologii.

Źródło: Boomberg


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments