ENGRAVE - Update #1 - Nowy edytor i sporo poprawek

Ostatni tydzień przyniósł nie tylko dużo miłych słów na temat ENGRAVE, ale i całą masę uwag, zastrzeżeń i prośb. Z tego też względu prace nad platformą niemal nie ustają. Dziękuję jednak w...

2 years ago, comments: 7, votes: 50, reward: $1.27

Ostatni tydzień przyniósł nie tylko dużo miłych słów na temat ENGRAVE, ale i całą masę uwag, zastrzeżeń i prośb. Z tego też względu prace nad platformą niemal nie ustają. Dziękuję jednak wszystkim za opinie jakie otrzymałem - są niezwykle przydatne, bowiem ukazują mi w jaki sposób różni ludzie korzystają z takich platform.

Wsparcie na żywo

Komentujących z konkretnymi pytaniami odsyłałem dotychczas na steem.chat - postanowiłem jednak uprościć komunikację i dodałem system szybkiego kontaktu bezpośrednio w Panelu na platformie ENGRAVE. Od teraz każdy twórca może się ze mną skontaktować na żywo przez specjalny chat, nie wymający żadnego dodatkowego logowania. Wystarczy być zalogowanym na ENGRAVE i z każdego miejsca w panelu można do mnie napisać.

Mam nadzieję, że będzie to jedno z najlepszych ułatwień dla użytkowników platformy i polepszy komunikację. Wiem bowiem, że nic nie denerwuje bardziej niż długie oczekiwanie na odpowiedź w sprawie jakiegoś problemu, czy zagwostki. Szczególnie, gdy projekt jest nowy i nie można znaleźć żadnych informacji na dany temat.

Nowy edytor Markdown

Jedną z największych bolączek tworzących treści był do tej pory brak sensownego edytora, który wspierałby formatowanie Markdown. Samo formatowanie nie jest idealne i dobrze znane wśród tworzących, więc musiałem zdecydować na edytor, który będzie chociaż trochę ułatwiał tworzenie treści.

Nowy, interaktywny edytor umożliwia zarówno formatowanie treści wewnątrz pola edycji, co od razu poprawia czytelność, jak i edycję pełnoekranową z podziałem na treść i podgląd na żywo. Podobnie jak na Steemit, ale lepiej ;)

Nowy edytor na ENGRAVE ma także najpotrzebniejsze przyciski do wstawiania gotowych konstrukcji Markdown, takich jak np. kod, czy tabele. Odpowiednio sformatowany tekst pojawia się w miejscu kursora i umożliwia dalszą, prostą już edycję.

Automatyczne zapisywanie

Od teraz edytor posiada także automatyczne zapisywanie tekstu. Szczególnie przydatne, gdy niechcący zamkniemy stronę - otwierając ją ponownie będziemy znowu mieli ostatnio wpisaną treść. Szkic jest zapisywany co sekundę i znika dopiero przy opublikowaniu wpisu.

Upload zdjęć - wkrótce

Niedługo pojawi się także możliwość wklejania zdjęć bezpośrednio do edytora, podobnie jak ma to miejsce na Steemit. W tym momencie jednak trzeba zdjęcia umieszczać na zewnętrznym hostingu (np. imgur.com), a następnie wklejać linki bezpośrednie do obrazka. Jest to aktualnie chyba najbardziej potrzebna funkcja edytora na ENGRAVE i staram się ją wprowadzić najszybciej jak to możliwe.

Edycja opublikowanych postów

W zakładce Your posts pojawiła się lista postów dodanych przez platformę. Każdy z postów można oczywiście edytować. Posty, które są już po rozliczeniu także da się edytować, choć sam proces trwa długo i kończy się informacją o błędzie. Nie jest to jednak zależne ode mnie, ale od portalu steemconnect. Zbadam jednak temat i być może zaradzimy temu :)

Portfel

Pojawił się także pierwszy zarys portfela. Nie znajdziecie jednak tutaj niczego szczególnego poza tym, co widać na Steemit. Starałem się wymyślić jakiś uproszczony układ portfela, który byłby przyjazny dla nowych użytkowników, ale niestety nic sensownego nie udało się wymyślić. Jest to najprostsza, ale funkcjonalna opcja portfela konta Steem. Będzie to szczególnie przydatne użytkownikom, którzy przyjdą bezpośrednio na platformę ENGRAVE, pomijając Steemit.

Nie można jeszcze dokonywać transferów, ale będzie to możliwe wkrótce. Można już natomiast wykonywać operację Claim rewards, czyli transferować zarobione tokeny na swoje konto.

Poprawki na blogach

Cały czas wprowadzam także mniejsze lub większe zmiany w szablonach blogowych. Na ten moment najbardziej dopracowany jest szablon Magazine, który pochodzi z Głodnych Wiedzy. Chcę jednak wprowadzić sporo zmian w domyślnym szablonie blogowych oraz zaprezentować kilka nowych, żeby blogerzy mieli z czego wybierać.

Tak jak pisałem w tekście prezentującym platformę - docelowo chcę zrobić możliwość edycji szablonu, a nawet market, gdzie będzie można publikować swoje twory oraz wynajmować lub kupować szablony od innych użytkowników. Jest to jednak temat na któryś z kolei update ;)

Logowanie na blogu jako czytelnik

Dodałem w końcu logowanie na blogach, które działa podobnie do logowania na portalu Głodni Wiedzy. Korzystając z steemconnect każda osoba z kontem Steem może się zalogować na dowolnym blogu i z jego poziomu komentować wpisy oraz na nie głosować (aktualnie dostępne tylko na blogach z szablonem Magazine).

Drobne poprawki

Wprowadziłem także duża liczbę drobnych poprawek zarówno w panelu, jak i na stronie głównej projektu. Starałem się także robić to na bieżąco w ramach potrzeb konkretnych użytkowników ;) Każdy komentarz jest przeze mnie czytany i każdy kontakt na czacie otrzymuje odpowiedź.

Pytania i odpowiedzi

1. Czy po założeniu bloga będą widoczne na nim moje stare wpisy?

Domyślnie nie. Platforma wyświetla wpisy dodane tylko i wyłącznie z poziomu platformy. W przyszłości będzie jednak możliwość zaimportowania wpisów z innych frontów za drobną opłatą. Aktualnie funkcja ta jest niedostępna, a wpisy nie są wyświetlane głównie przez zróżnicowane formatowanie (Markdown / HTML) i często nieprawidłowy wygląd takich wpisów na blogu. Nie chcę, żeby ENGRAVE był kolejnym frontem Steem, który bezmyślnie wyświetla wszystkie wpisy. Stawiam na posty blogowe tworzone na platformie.

2. Czy po skonfigurowaniu bloga będzie możliwość zmiany Tier (planu)?

Tak, ale jeszcze nie teraz. Wymaga to trochę gimnastyki jeśli chodzi o rozwiązanie serwerowe, ale oczywiście będzie taka możliwość. Wprowadzę także możliwość edycji adresu bloga, który aktualnie jest nazwą użytkownika, czyli https://nazwauzytkownika.engrave.website. Będzie można podać dowolną, wolną nazwę. Dla użytkowników Standard oprócz dostępu przez domenę, będzie takżę możliwość dostania się przez podobny adres (dostęp ten będzie można wyłączyć, gdy przekierowana domena zacznie prawidłowo działać).

3. Czy jest możliwość inwestycji w projekt ENGRAVE?

Owszem. Rozważę wszelkie propozycje finansowania, czy to fiatami, czy w postaci np. delegacji STEEM POWER. Rozliczenie pomiędzy autorem bloga a platformą jest jawne i proste, a sam model przejrzysty. Z propozycjami / pytaniami zapraszam na na moje konto na steem.chat. Projekt zostanie niedługo pokazany szerokiemu gronu odbiorców na Steem oraz zostanie uruchomiona wersja nakierowana na polskich blogerów (polska nazwa i domena).Oryginally posted on Technologicznie. Steem blog powered by ENGRAVE.