Elon Musk naprawdę wyśle samochód w kosmos! - Technologicznie

Elon Musk naprawdę wyśle samochód w kosmos!

Potwierdziła się właśnie informacja, którą większość uważała za żart - Elon Musk naprawdę wyśle w kosmos samochód Tesla Roadster! Będzie to pierwszy ładunek nowej rakiety SpaceX - Falcona Heavy, który składa się z trzech pierwszych członów rakiety...

a year ago, comments: 19, votes: 41, reward: $15.94

Potwierdziła się właśnie informacja, którą większość uważała za żart - Elon Musk naprawdę wyśle w kosmos samochód Tesla Roadster! Będzie to pierwszy ładunek nowej rakiety SpaceX - Falcona Heavy, który składa się z trzech pierwszych członów rakiety Falcon 9. Na start Falcona Heavy społeczność kibicująca SpaceX czeka od 2013 roku. Od tamtego czasu start był regularnie przekładany o pół roku. Teraz jednak termin startu zbliża się nieubłaganie - FH poleci najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia. Aktualnie, jak widać, trwa przygotowanie ładunku, platformy startowej i samej rakiety.

Falcon Heavy będzie najpotężniejszą, aktywnie użytkowaną rakietą świata. Będzie w stanie wynieść na LEO (Niską Orbitę Okołoziemską) aż 63800 kilogramów ładunku. To prawie trzy razy tyle ile były w stanie wynieść wahadłowce NASA.

Podczas pierwszych, testowych misji nowych rakiet wkłada się do nich "symulator masy". Zazwyczaj jest to stalowy blok o odpowiedniej wadze. Elon Musk poszedł jednak dalej i postanowił wysłać pierwszy samochód, jaki wyprodukowała inna jego firma. Roadster trafi na orbitę wokół Słońca, na której spędzi miliony lat.

Po takim wydarzeniu możemy być pewni, że Elon Musk zapisze się w historii świata i nasze dzieci będą o nim czytać w podręcznikach. Nawet jeśli misja się nie powiedzie, to start zapowiada się wyjątkowo ekscytująco. Dodaj mój profil do obserwowanych, żeby nie przegapić informacji o starcie! W trakcie misji Falcona Heavy można się spodziewać aż trzech lądowań! Dwa pierwsze stopnie wylądują na lądzie, na specjalnie przygotowanej platformie, a trzeci, środkowy booster wyląduje na barce na oceanie.


Źrodła: Instagram Elona Muska, strona SpaceX.com


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments