Elektryczna ciężarówka Tesla Semi zauważona na ulicy - Technologicznie

Elektryczna ciężarówka Tesla Semi zauważona na ulicy

Po raz pierwszy zauważono na ulicy elektryczną ciężarówkę Tesli, której prototyp Elon Musk zaprezentował pod koniec ubiegłego roku. Nagranie z przejazdu jest krótkie, ale pozwoliło na ujawnienie kilku szczegółów budowy Semi. Spotkanie z prototypem...

a year ago, comments: 33, votes: 37, reward: $0.00

Po raz pierwszy zauważono na ulicy elektryczną ciężarówkę Tesli, której prototyp Elon Musk zaprezentował pod koniec ubiegłego roku. Nagranie z przejazdu jest krótkie, ale pozwoliło na ujawnienie kilku szczegółów budowy Semi. Spotkanie z prototypem Tesla Semi nastąpiło w połowie drogi pomiędzy biurem firmy w Palo Alto, a fabryką we Fremont. Oznacząć to może, że klientem jest... sama Tesla. Wszak Elon Musk zapowiadał, że samochód będzie przechodził gruntowne testy, a pierwszym klientem będzie właśnie firma, która go produkuje. Łańcuch dostaw do fabryki jest olbrzymi, więc przekształcenie floty na pojazdy elektryczne może przynieść olbrzymie oszczędności. Pozwoli to także reagować możliwie szybko na wszelkie usterki, niedociągnięcia i uwagi ze strony obsługujących je kierowców. Samochód posiadał także boczne lusterka, które są obowiązkowe podczas poruszania się po publicznych drogach. Prototyp zaprezentowany przez Teslę w zeszłym roku posiadał tylko boczne kamery, których obraz można było wyświetlić na ekranach znajdujących się wewnątrz pojazdu. Firma starała się zaprojektować maksymalnie opływowy pojazd, śrubując jego aerodynamikę, jednak prawo nie jest jeszcze gotowe na samochody posiadające kamery zamiast lusterek bocznych. Siedzenie kierowcy, zgodnie z prezentacją w 2017 roku, umieszczone jest centralnie. Na filmie widać jednak, że pojazd ma w środku wystarczająco miejsca, aby kierowca mógł zabrać ze sobą pasażera, który znajdzie miejsce za jego siedzeniem.


Tesla Semi będzie mogła ciągnąć nawet 40 ton i przyspieszyć z nimi do 100 km/h w mniej niż 20 sekund. Będzie to wynik daleko wyprzedzajacy jakikolwiek pojazd tej klasy napędzany silnikiem Diesela. Elektryczny napęd umożliwi także utrzymanie prędkości 100 km/h podczas podjazdu o nachyleniu nawet 5 stopni. Olbrzymi akumulator pozwoli przejechać 800 km na jednym ładowaniu, a zbliżająca się nowa wersja Superchargera - naładować go w 30 minut. Zainteresowanie elektryczną ciężarówką Tesli jest bardzo duże - co i rusz pojawia się informacja, że kolejna firma złożyła duże zamówienie. Według ostatnich doniesień, 50 sztuk Tesli Semi zamówiła firma Bee'ah z Abu Dhabi. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że UPS zamówił 125 sztuk, PepsiCo 100 szt, a Sysco 50 szt. Elektyczna ciężarówka Tesli może zatrząść amerykańskim rynkiem logistycznym, a firma otworzyła także rejestrację zamówień z Europy.

Obserwuj mój profil, jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata technologii.

Źródło: Teslarati


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments