Bigelow Aerospace będzie dalej testował nadmuchiwany moduł BEAM - Technologicznie

Bigelow Aerospace będzie dalej testował nadmuchiwany moduł BEAM

Bigelow Aerospace, firma znana głównie z prac nad technologią elastycznych, nadmuchiwanych modułów, które mogą ...

2 years ago, comments: 6, votes: 25, reward: $12.18


Bigelow Aerospace, firma znana głównie z prac nad technologią elastycznych, nadmuchiwanych modułów, które mogą służyć jako stacje kosmiczne, poinformowała właśnie, że podpisała z NASA umowę na dalsze testy modułu BEAM.

BEAM został przyłączony do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2016 roku, sprawuje się lepiej niż przewidywano i NASA włączyła go do codziennego użytku dla kosmonautów. W przestrzeni kosmicznej każdy centymetr sześcienny przestrzeni jest na wagę złota, a astronauci mają na ISS naprawdę ciasto. Z radością więc przyjęli informację, że do dodatkowego, testowego modułu mogą przenieść część rzeczy. Teraz czas spędzony przez astronautów w dodatkowym module jeszcze bardziej się wydłuży.

Dzięki BEAM podpisana została umowa na dalszą współpracę. Agencja wierzy, że nadmuchiwane moduły mogą znacząco wpłynąć na rozwój sektora kosmicznego, a szczególnie obecności ludzi na orbicie, nie tylko okołoziemskiej.

Bigelow Aerospace uważa, że nadmuchiwane moduły będą mogły w przyszłości służyć jako orbitalne hotele. Turystyka kosmiczna jest aktualnie w powijakach, gdyż koszt wynoszenia ładunków w kosmos jest wysoki, a stacja obsługiwana przez NASA ma restrykcyjne zasady. Coraz więcej firm pracuje jednak nad obniżeniem kosztów wynoszenia ładunku (np. SpaceX, czy Blue Origin), co w przyszłości może spowodować gwałtowny rozkwit kosmicznego biznesu i zachęcić ludzi do podróży na orbitę, aby spędzić tam kilka dni. Bigelow Aerospace stara się wyprzedzić potencjalną konkurencję i już teraz opracować odpowiednią technologię.

Źródło: Twitter

Jeśli podobał Ci się ten post, dodaj mój profil do obserwowanych - możesz liczyć na więcej treści dobrej jakości.


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments