Bądź jak Daphnis, miej wpływ - Technologicznie

Bądź jak Daphnis, miej wpływ

https://steemitimages.com/DQmdbUdgcg8tUNLV4C9kS6YYvfbEk9rPcLAunCU1jg9xJdV/image.png Daphnis - jeden z najmniejszych księżyców Saturna, mający jednak jeden z najlepiej zaobserwowanych wpływów na planetę wokół której orbituje. A ściśle rzecz ujmując...

a year ago, comments: 11, votes: 51, reward: $11.37

https://steemitimages.com/DQmdbUdgcg8tUNLV4C9kS6YYvfbEk9rPcLAunCU1jg9xJdV/image.png Daphnis - jeden z najmniejszych księżyców Saturna, mający jednak jeden z najlepiej zaobserwowanych wpływów na planetę wokół której orbituje. A ściśle rzecz ujmując na pierścienie olbrzymiego Saturna. Bądź jak Daphnis, twórz Daphnis ma zaledwie ok 8 kilometrów średnicy i porusza się w odległości ok 135 tys km od planety, w pierścieniu A, w przerwie zwanej "przerwą Keelera", o szerokości 42 km. Jest więc maleńkim ziarenkiem, w porównaniu do olbrzyma którego okrąża. Wydawać by się mogło, że tak mały obiekt nie ma żadnego znaczenia w tak wielkim układzie. Jednak wbrew pozorom, to nie orbituje on w tej przerwie... tak naprawdę, to dzięki niemu ona istnieje! Bądź jak Daphnis, rób swoje Księżyc został zaobserwowany dopiero w 2015 roku, choć już wiele lat wcześniej podejrzewano jego istnienie. Dopiero sondzie Cassini, podczas jej nieocenionej misji udało się go sfotografować. Tytułowe zdjęcie wykonano z odległości 28 000 km od księżyca, z rozdzielczością 168 metrów na piksel. Przerwa Keelera jest w rzeczywistości dużo szersza niż wygląda na zdjęciach, a jest to spowodowane kątem, pod którym wykonano zdjęcie. Grawitacja Daphnis powoduje ciągłe i konsekwentne oczyszczanie przerwy Keelera z innych ciał. Jest także powodem powstawania niesamowicie wyglądających fałd w pierścieniu. Bądź jak Daphnis, miej wpływ Nawet tak mały obiekt jak Daphnis jest w stanie wpłynąć na wygląd olbrzyma. Tak samo jak ty jesteś w stanie wpłynąć na Steem. Nawet jeśli wydaje Ci się, że masz zbyt mało SP, żeby cokolwiek znaczyć, to warto byś tworzył własną, dobrą treść. Gdy będzie zostawiać zauważalny, charakterystyczny znak, to ktoś ją w końcu doceni. Po prostu rób swoje, a w pewnym momencie zostanie Ci to wynagrodzone.


Każdy z nas ma wpływ zarówno na polską społeczność tutaj, jak i cały blockchain. Razem możemy zbudować coś wielkiego. Wystarczy odrobina zaangażowania i konsekwencja. Nawet mała siła, która podobnie jak grawitacja, będzie powoli, ale systematycznie działać, w długiej perspektywie będzie miała znaczący wpływ. Bądźmy jak Daphnis Powtórzę: razem możemy zbudować coś wielkiego. Steem oraz jego społeczność ma perspektywę na zrobienie czegoś fajnego. Każdy z nas ma wpływ na platformę.

Postarajmy się, żeby ten wpływ był pozytywny.

Moja prośba do Ciebie, czytelniku, jest prosta: twórz materiały na tematy na jakich się znasz. Nie sprawdzaj co dostanie duże wypłaty i nie pisz na siłę. Tylko tworząc treść, która odzwierciedla twoje umiejętności, czy zainteresowania jesteś w stanie robić to naprawdę dobrze. Takie materiały zawsze zostaną docenione, prędzej, czy później. Rób to konsekwentnie. Zostawiaj trwały, pozytywny ślad swojej działalności. Zdobywaj followersów, którzy będą chcieli Cię czytać i będą Cię uznawać za eksperta w twojej dziedzinie. Zanim się spostrzeżesz, wartość twojego konta znacznie urośnie, a twój wpływ na platformę będzie jeszcze większy.

Nie zniechęcaj się. Twój głos ma znaczenie.

Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments